صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
چاپ   

دستور االعمل ثبت علائم تجاري

امتیاز کاربران به دستور االعمل ثبت علائم تجاري
5از5 از مجموع 12 رای ثبت شده
امتیاز شما:
 1. تهيه مدارك و برابر اصل كردن تمام آنها توسط مشتري و تحویل مدارک به متصدی ثبت (نمایندگان استانی).
 2. متصدی نام تجاری مورد نظر مشتری را برای اطلاع از اینکه این نام قبلا ثبت نشده باشد در سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران جستجو می کند.آدرس سایت http://www.gazette.ir/Archive/Index.asp است که در منوی ردیف دوم با انتخاب  سال وعنوان و متن  و نام مورد نظر از ثبت این نام توسط سایر شرکتها یا اشخاص حقیقی در همان سال مطلع می شود. باید جستجو را برای 10 سال اخیر انجام داد.
 3. ثبت اطلاعات توسط متصدی در سامانه علائم تجاري بطور كامل به همراه اسكن مدارك و فيش ها و چكها و ثبت آخرين وضعيت هاي هر علامت.
 4. ارائه وكالتنامه محضري به مشتري و امضاء صاحبان امضاء (طي اين وكالت وكيل انجام كارهاي اداري ثبت علامت را در اداره کل مالکیت صنعتی كشور برعهده مي گيرد.)


ب) دستورالعمل ثبت علائم تجاري از طريق سرعت (سامانه راهبري علائم تجاري):

 1. تهیه تصویر مدارک مورد نیاز و ثبت نام مشتري بر روي سامانه با استفاده از لينك ثبت نام در سامانه علائم تجاري سرعت.
 2. نام تجاری مورد نظر را انتخاب و برای اطلاع از اینکه این نام قبلا ثبت نشده باشد به سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مراجعه می کند. آدرس سایت http://www.gazette.ir/Archive/Index.asp است که در منوی ردیف دوم با انتخاب  سال وعنوان و متن  و نام مورد نظر از ثبت این نام توسط سایر شرکتها در همان سال مطلع می شود.باید جستجو را برای 10 سال اخیر انجام داد.
 3. مشاهده كارتابل توسط كارشناس مربوطه و ثبت وضعيت و درصورتيكه مدارك كامل نباشد يا مراحل ثبت نام به اتمام نرسيده باشد ارسال راهنماي ثبت نام به ايميل از طريق پاسخگويي الكترونيكي و يا از طريق تماس تلفني (در صورتي تماس تلفني برقرار مي شود كه اطلاعات درخواست كننده بطور كامل پرشده باشد در غير اينصورت اگر اطلاعات ناقص و يا احتمالا تكراري و يا كلمات نادرست فقط از طريق پاسخ الكترونيك جواب ارسال مي گردد.)
 4. پس از تکمیل مدارک وکالتنامه محضری به همراه دو نسخه قرارداد برای مشتری ارسال می گردد.
 5. مشتری پس از امضاء هر دو نسخه تصویر یکی از نسخ را برای مرکز ایمیل می کند و اصل وکالتنامه را نیز به آدرس مرکز پست می نماید.

ج) دستورالعمل ثبت براي حالتيكه توسط نماينده انجام مي پذيرد:

 1. فرم مدارک لازم را از نمایندگی تحویل گرفته و آنها را تهیه می کند و آنها را برابر اصل می کند.
 2. نام تجاری مورد نظر را انتخاب و برای اطلاع از اینکه این نام قبلا ثبت نشده باشد به سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مراجعه می کند.آدرس سایت http://www.gazette.ir/Archive/Index.asp است که در منوی ردیف دوم با انتخاب  سال وعنوان و متن  و نام مورد نظر از ثبت این نام توسط سایر شرکتها در همان سال مطلع می شود.باید جستجو را برای 10 سال اخیر انجام داد.
 3. علامت مورد نظر خود را نیز ارائه می دهد.(در شرکت نیز طراحی علامت انجام می شود.)
 4. بعد از تکمیل تمام مدارک وکالت نامه ای به شرکت یا شخص مورد نظر تحویل داده می شود که در آن در بخش امضای موکل، تمام صاحبان امضا آن را امضاء می کنند.
 5. با تحویل وکالت نامه  و دریافت تمام مدارک، عملیات ثبت شروع می شود.


 

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

راهنماي ثبت نام در سامانه علائم تجاری و مدارك مورد نياز

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات